ТОП 15 НА ФИЛМИТЕ, ПОСВЕТЕНИ НА ФУТБОЛА Другото Кино сайтът за независимо кино

Фил решава да обучи футболния отбор, в който играе синът му. За негова изненада и без да знае преди, той осъзнава, че баща му е треньорът на любимия отбор да спечели титлата в лигата.. The English Game Най-новото попълнение в нашия списък. Обръща се все повече внимание на пасовете и на постепенното придвижване на топката, докато до този момент се е разчитало предимно на индивидуалните умения на футболистите. Играчите започват да получават заплащане от собствениците на клубовете, което променя досегашното разбиране за “джентълменски спорт”, в който елитът доминира. Тези събития правят сериала приятен и интересен за наблюаване, но оценката на повечето критици е ниска – въпреки че изобразява реални исторически моменти, някои факти са неверни, а диалозите са по-скоро допълнение към сюжета, а не водеща движеща сила.

Ако искате да гледате истории без грим и фалш, то може да разчитате на документалистиката. Тя ще ви доближи възможно най-близо до вашите идоли, техните слабости и силни моменти. Когато едно мексиканско момче премине границата с Щатите, обикновено преследва соята американска мечта.

Няма как да не го включим.Действията ни пренасят в нацистки затворнически лагер, където са задържани главните герои. Кейн е в ролята на бивш британски професионален футболист, на когото е поверена задачата да организира двубой между затворници и надзиратели. Изходът от него ще се окаже с много по-голям залог от очакваното – свободата на арестантите.

„ЧУДОТО ОТ БЕРН“ (Das Wunder von Bern, 2003).Този превъзходен германски филм е посветен на спечелването на световната титла по футбол от Западна Германия през 1954 година, когато тя побеждава безспорния фаворит Унгария. Актьорите приличат страхотно на реалните играчи, екипите, топката, стадионът, детайлите от мача са изпипани почти до съвършенство. А най-хубавото е, че във филма много умело е преплетена една съвсем истинска лична история с великия футболен успех на германските футболисти.

Не, това не е македонската лента, предизвикала скандал преди известно време. Това е много популярна лента от времето на СССР, която разказва историята на фаталния сблъсък между бивши играчи на „Динамо”- Киев и нацисти. Футболистите – военнопленници печелят мача, въпреки сигурната смърт, която ги очаква.Историята е съвсем истинска и има своя немска версия. Струва си да се видят, независимо, че се оказва леко преувеличена и използвана за пропагандна цел. Февруари – филмовият месец на годината много често е преплитал пътищата на две от най-харесваните развлечения на съвременния свят- спортът и киното. Много спортове са били номинирани за знаменитата церемония в Лос Анжелис.

  • Лентата е посветена на Брайън Клъф, водил едва месец и половина „Лийдс Юнайтед”.
  • Едно младо момче трябва да играе срещу играч с прякор “пляскане”.
  • В следващите няколко години отборът е опреденелн като британското чудо по европейските терени, като печели Купата на европейските шампиони два пъти през 1979 година и 1980 година.
  • В неговата партия той ще бъде подкрепен от някои футболисти, които ще им помогнат по време на филма.

Провалената(?) сватба в „Златно момче” на Берил Позам и Ерсин Аръджъ се случи в живота

„ФУТБОЛНИ ХАМЕЛЕОНИ” (2008).Ние също си имаме филм и то нелош, посветен на темата за футболното хулиганство. Главната роля на полицейски инспектор е поверена на актьора Стойко Пеев.„Искам филмът да се прожектира на феновете, за да може, ако не всичките, то поне една част от тях да се замислят, че с хулиганските си прояви гонят хората от стадионите – пожела си сценаристът и режисьор Шишков. “МЕСИ” (Messi, 2014) е испанска продукция, чийто режисьор Алекс де ла Иглесия е много известно име в испанското кино.

„ТАЙНАТА НА ТЕХНИТЕ ОЧИ“ (El secreto de sus ojos, 2009), който е отличен с “Оскар” за най-добър неанглоезичен филм. Драматичната история, разказана в тази аржентинско-испанска продукция, е косвено свързана с футболната тема. И макар че на футбола не е отредена централна роля, все пак има няколко прекрасни сцени, заснети по време на мач, игран пред препълнени със запалянковци трибуни. Въобще игралното кино рядко е фокусирано на сто процента върху футболната тема, както е в „Лято ’92“ и „Чудото от Берн“, например. Този филм е посветен на футболните запалянковци, тема, която е сред най-често третираните в британското кино за футбола.

Вместо това, за съжаление господата от Холивуд продължават да правят ужасяващи продължения на стари филми, желаейки да изстискат всяка една стотинка от франчайза, който им е попаднал в ръцете. Периодът обаче е напълно достатъчен за да се разбере, че Клъф е един „шибан гений” както биха се изразили англоговорящите. Awaydays разказва историята на група фенове, които следват Tranmere Rovers през 1980-те. От модата и музиката до героите и кинематографията, Awaydays се откроява като един от най-добрите хулигански филми наоколо.

Топ 10 – Филми за футбола през ХХІ век

Големият актьор Робърт Дювал влиза в ролята на мениджъра на третодивизионния шотландски Килноки Гордън МакЛауд, като целта пред тима е промоция в по-горната лига. Голямата звезда на отбора пък е бившият голаджия на Селтик Джаки МакКуилан, изигран от легендарния Али МакКойст, а походът на Килноки ги отвежда по-далеч, отколкото те самите някога са мечтали. “Green Street” (Зелената улица) Може би мнозина не биха приели този https://palmsbet-bg.net/ филм насериозно, тъй като главният герой е Илайджа Ууд, който този път захвърля образа на миролюбив хобит и влиза в ролята на… Екранизацията проследява легендарното съперничество между фирмите на лондонските Уест Хям и Милуол, както и горчивата съдба на техните тартори, всеки от които е загубил по нещо, а изведнъж “Фродо” се оказва замесен в битка, датираща от десетилетия.

Малцина се сещат за него, защото е роден през 1920-а и в пика на неговите футболни успехи светът е във вихъра на Втората световна война. Това пък е най-известната кинотворба за италианските футболни запалянковци, така наречените тифози. Режисьор е Рики Тоняци, който е син на знаменития италиански актьор Уго Тоняци от актрисата Пат О’Хара. Любопитното е, че една от главните роли във филма изпълнява друг син на знаменития комик – Джан Марко Тоняци, който е обаче от друга съпруга на Уго Тоняци – актрисата Франка Бетоя (Franca Bettoia).Може би в някои отношения този филм превъзхожда “Футболната фабрика”.

Тати е млад обсебен от футболиста, който, след като научи за хоспитализацията си в болница в Буенос Айрес поради сърдечен проблем, реши да отиде лично, за да достави дърворезба. Следвайки тази тема, малката група ще премине през редица лични проблеми и неприятности, които трябва да разрешат, но не и преди да дадат малко усещане за хумор на сюжета.. Тяхната мания ще ги превърне в противници по време на голяма част от филма.

НЕ ВИ СЕ ГЛЕДАТ ФИЛМИ ЗА ФУТБОЛ?

На пръв прочит звучи абсурдно, но филмът наистина е култов. „ПРОКЛЕТИЯТ ЮНАЙТЕД“ (The Damned United, 2009)Това е вторият пълнометражен игрален филм на английския режисьор Том Хупър, който се прочува през 2011-та с „Речта на краля“ (The King’s Speech), отличен с 4 награди „Оскар“, включително и за режисура в негово лице. „Проклетият Юнайтед“ заслужава внимание най-вече, заради новия поглед към професията на футболния треньор. Фокусиран е върху 44-дневното пребиваване на Брайън Клъф на този пост в тима на Лийдс Юнайтед. Поемайки един от най-добрите английски футболни клубове, някога успешният мениджър Клъф (актьорът Майкъл Шийн) с острия си подход и явната неприязън към мръсния стил на игра на футболистите, дава да се разбере, че ще има търкания. Но остротата, с която са представени не малко от нелицеприятните страни на футбола, засяга мнозина, които са свързани пряко с най-популярния спорт във Великобритания.

Това е най-добрата футболна история за преодоляване на несгоди и намиране на увереност в най-тежката ситуация. Едно младо момче трябва да играе срещу играч с прякор “пляскане”. В неговата партия той ще бъде подкрепен от някои футболисти, които ще им помогнат по време на филма. Гледането на футбол е начин да се отпуснете и да избягате от света около нас. Такава е нейната важност, че можем да я видим екстраполирана към различни аспекти на нашето ежедневие. В киното не е останал незабелязан, откривайки страхотни игрални филми за този спорт.

От Южна Америка до Скандинавия и от Централна Африка до Русия, футболът е религия.Явлението, наречено футбол, не е пренебрегнато и от филмовия свят. Вижте в галерията кои са 10-те най-добри филома (игрални или документални), посветени на футбола. “РОНАЛДО” (Ronaldo, 2015) e британско-испанска продукция, режисирана от Антъни Уонк (Anthony Wonke), който е удостояван с много престижни награди за приноса му в телевизионната документалистика. Филмът разкрива образа на човек, който демонстрира отлично как да работим върху себе си и как да даваме преднина на истинските неща, към които винаги би трябвало да се стремим. Показана е значителна чст от личния живот на легендата, за която малко хора знаеха.